Doktoriõpe
Doktoriõppe korraldust Tartu Ülikoolis reguleerib Tartu Ülikooli õppekorralduseeskiri.
Doktoriõppes saavutatavad pädevused ja eeldatavad tulemused on fikseeritud TÜ nõukogu määrustes Õppekava statuut ja Tartu Ülikooli teaduskraadide põhimäärus.
Alates 2005. aastast sõlmitakse sisseastumisel doktorandi, juhendaja(te) ja ülikooli vahel doktoriõppe lepe.
15. septembriks koostab 1.aasta doktorant koostöös juhendajaga individuaalplaani kogu õppeajaks ning 2.-4. aasta doktorant järgmise õppeaasta kohta täpsustatud õpingute ja uurimistöö kava. Individuaalplaani ja selle lisad õppeaastati lisab doktorant failina õppeinfosüsteemi ning esitab paberkandjal oma instituuti/teaduskonda.
Õppekavad, kursuste ainekavad, tunniplaanid, õppetöötulemused ja üliõpilasega seotud korraldused paiknevad Õppeinfosüsteemis (ÕIS). Infot ja abi õppeinfosüsteemi juurdepääsu ja kasutamise kohta leiad siit.
Doktorante atesteeritakse üks kord õppeaastas ühe nominaalse õppeaasta möödumisel doktorandi immatrikuleerimisest või viimasest atesteerimisest. Atesteerimised toimuvad kaks korda aastas: enne sügissemestri ja enne kevadsemestri algust . Doktorantide atesteerimistulemused kantakse ainepunktides õppeinfosüsteemi. Doktorantide atesteerimiskord on kehtestatud õppekorralduseeskirjas (V.7. Doktorantide atesteerimine).
Nõuded doktoriväitekirjale, doktorikraadi taotlemise ja kaitsmise kord on fikseeritud määrusega Tartu Ülikooli teaduskraadide põhimäärus. Lõputööde ja doktoriväitekirjade avaldamise kord alusel sõlmivad autor, kirjastus ja ülikool doktoriväitekirja publitseerimiseks lepingu.
Riigieelarvelistel õppekohtadel õppivad doktorandid saavad doktoranditoetust. Riigieelarvevälistel kohtadel täiskoormusega õppivatel doktorantidel on võimalus astuda doktorikooli ning taotleda doktoranditoetusega võrdset stipendiumi doktorikoolist.
Mitteriiklike stipendiumite, võimalike rahastamiste ja grantide kohta saab infot kodulehelt, liitudes ut-grant listiga või otsides Rahastusvõimaluste andmebaasist