Osale uuringus!
Otsime pidevalt oma põnevatesse teadusuuringutesse ja katsetesse osalejaid. Vaata nimekirja käimasolevatest uuringutest, tule heida pilk psühholoogiateaduse tegemisse ja saa ise selle osaks!
Dünaamilise ja staatilise meediumi mõju kognitiivsetele protsessidele
Hea teadushuviline!
Kutsun Sind osalema kaasahaaravas uurimuses „Dünaamilise ja staatilise meediumi mõju kognitiivsetele protsessidele“. Uurimus viiakse läbi tudengitöö raames.
Mida tegema peab? Uurimuse käigus vaatad videoid ja vastad mõningatele küsimustele.
Kui kaua? Katse kestab ligikaudu 45 minutit.
Kus? Katsed viiakse läbi Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi eksperimentaalpsühholoogia laboris (Näituse 2).
Mida selle eest saab? Sul on erakordne võimalus osaleda põnevas ja elulises katses ning anda oma panuses teadusesse.
Kuidas? Osalemissoovi korral vali endale sobiv katseaeg siit: https://doodle.com/poll/dsarp6id5dubruqk. Tutvu kindlasti katseaja valimise põhimõtetega Doodle´i kirjelduses. Kui oled katseaja valinud, siis võtan Sinuga ühendust!
Katses näeme!
Maria Krajuškina
TÜ psühholoogia tudeng, eksperimentaalpsühholoogia laborant
Uuring: Seosed tähelepanueelse ja tähelepanulise infotöötluse vahel
Selle uuringu peamiseks eesmärgiks on uurida tähelepanueelset ja tähelepanulist informatsioonitöötlust ning seda, kuidas tähelepanueelse infotöötluse ajuvastused seostuvad inimese stabiilsete omaduste ja seisunditega. Selleks palume Sul täita mõned veebipõhised küsimustikud (umbes kolmveerand tundi) ning kutsume sind kahel korral laborisse EEG katsesse, kus Sul palutakse lahendada lihtsaid reaktsioonikiiruse, mälu ja tähelepanu ülesandeid (arvutiekraanil) ning vastata mõnele lühikesele küsimusele. Kumbki laboris käik kestab maksimaalselt 3 tundi, millest katsete tegemine kestab kuni 1,5 tundi.
Tänutäheks osalemise eest saad Sa uuringu lõpus 20-eurose Kvartali kaubanduskeskuse kinkekaardi. Vajadusel on võimalik osalemise eest saada katsepunkte (6). Küsimustike täitmise järgselt saad kohe tagasisidet enda isiksuse kohta.
Loe uuringu kohta lähemalt SIIT.
Kui soovid uuringus osaleda, siis vali endale meelepärased KAKS katseaega siit: https://tinyurl.com/y2yo5jj2 (Doodle’i kalender). Märgi lisaks enda nimele kindlasti ka e-posti aadress, et saaksime Sinuga ühendust võtta! (Palun tee seda tühikuid kasutades, nt: eesnimi . perenimi @ gmail . com) Kui tahad täpsemalt teada uuringu sisust ja eesmärkidest või Sul tekkis mõni küsimus, siis kirjuta katsed [ät] psych.ut.ee.
Kairi Kreegipuu, Nele Põldver, Maria Krajuškina
Tartu Ülikool, psühholoogia instituut
Autobiograafiliste mälestuste ja väärtuste uuring
Ootame osalema igas vanuses mehi ja naisi. Palume Teil küsimustikus kirjeldada oma esimesi ja olulisi mälestusi ning anda oma hinnang erinevatele väidetele väärtuste skaalal. Küsimustik on anonüümne ja selle täitmine võtab aega ligikaudu 30 minutit.
Küsimustiku leiate siit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5MBsjCF7878BmteltZmFda88Xfq1y...
Kui Teil tekib küsimusi uurimuse kohta, võtke ühendust:
Pirko Tõugu: pirko.tougu [ät] ut.ee
„Ajame veidike juttu!“: uurimus laste kogemusest koroonaajal
Kui Teie laps on 3,5 - 4,5 aastane, kutsume Teid osalema rahvusvahelises uuringus, mis keskendub laste koroonakriisi aegsele kogemusele ja hilisematele mälestustele!
Uurimuse jaoks palume Teil salvestada oma telefoni diktofonifunktsiooni kasutades kolm vestlust oma lapsega ja meile saata. Üks vestlus keskendub praegusele ajale (millised muutused on toimunud), kahes palutakse Teil koos lapsega meenutada juba toimunud sündmuseid. Täpsemad juhised saate siis, kui olete otsustanud uurimuses osaleda. Lisaks palume Teil täita veebipõhise küsimustiku, mis sisaldab küsimusi Teie pere, lapse käitumise ja enesetunde kohta. Küsimustiku täitmiseks kulub 20-25 minutit. Kui Te olete nõus, võtame Teiega uuesti ühendust kolme aasta pärast (aprillis või mais 2023. aastal), et meenutada koos Teie lapsega praegust aega. Kui Te ei taha siis enam uurimuses osaleda, võite sellest loobuda.
Uuringut viivad läbi arengupsühholoogia professor Tiia Tulviste ja teadur Pirko Tõugu koos tudengi Kaur Tsireliga. Kui Te olete valmis uuringus osalema, andke meile sellest märku: pirko.tougu [ät] ut.ee